Blogi, Share Week i powidła

Jesteśmy narażeni na takie morze bodźców, że nasze mózgi ledwo sobie z nimi radzą (a i to nie zawsze). Wszystko chce złapać naszą uwagę: reklamy i ich wpadające w ucho melodie, telefon wibrujący co minutę, bo ktoś gdzieś o nas wspomniał albo lubi nasz obiad, audiobooki na przyspieszeniu, bo słuchanie książki w normalnym tempie jest nudnawe, i muzyka podczas biegania, bo jak to tak zostać tylko z własnymi myślami.

Z perspektywy raczkującej blogerki widzę, że konkurencja o uwagę odbiorcy po prostu zwala z nóg. Niestety niekoniecznie jakością. Z tego powodu, przyciągnięcie czyjejś uwagi, chociażby na minutę staje się bardzo trudne.

A już zrobić tak żeby czytelnik sam wrócił po więcej?! Ohoho to już w ogóle magia!

I dobry kontent.

Dobry kontent się wybroni sam, ale potrzebuje pomocy i w tym celu właśnie powstał Share Week. Aby popularyzować blogi które nie mają szalonych zasięgów, znanych autorów czy super chwytliwych tytułów – a są po prostu dobre merytorycznie.

Opiszę wam trzy z trzech różnych dziedzin (czyli będzie i mydło i powidło 😉). Niektóre z nich czytam od wielu lat – niektóre są mniejsze, inne większe. Ale najważniejsze jest to, że są po prostu turbo wartościowe.

To blog, na którego paradoksalnie zaglądam najrzadziej, a który najwięcej w moim życiu zmienił. Mirek Burnejko, który go założył jest bardzo ogarniętym ziomeczkiem i właściwie to m.in. dzięki niemu mój Science Seal powstał (mimo, że nazwa Mu się nie spodobała :D). Gość ma dryg do biznesu i rozdaje ogrom wiedzy za darmo. Ale jakiegoś takiego wewnętrznego kopa trzeba mieć, aby coś z tą wiedzą zacząć robić i tu właśnie wkracza metoda trzech poziomów. Dla większych zapaleńców jest też kurs online. Ale najlepiej zacząć od bloga i jego darmowych materiałów, których jest w opór.

Magda na blogu dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Blog jest dobry merytorycznie (co dla mnie liczy się najbardziej). Jeśli interesujesz się tematyką urodową i szukasz dobrych jakościowo treści to warto tam regularnie zaglądać. A do tego po prostu jest ładny, estetyczny i przyjemny w odbiorze.

Jest to blog o muzykowaniu z dziećmi. Ani nie mam dzieci, ani muzykalna nie jestem – a bloga czytam więc to chyba znaczy, że wciąga. Warto też posłuchać autorki Anny Weber na YouTubie jak sobie śpiewa czy mówi o dzieciach i byciu mamą – w ciepły (jak kocyk z futra lamy) i hmm… kojący? sposób. Właściwie nie wiem, dlaczego jej słucham – bo z grupą docelowych odbiorców nie mam nic wspólnego, a mimo to lubię i wracam.

Ja nie wiem jak mogę wyrazić wdzięczność Joannie za to co robi. Wywróciła moją szafę do góry nogami. Dzięki niej mam mniej ubrań, a te które mam są lepszej jakości. Czuje się w nich dużo lepiej niż kiedykolwiek, mniej czasu tracę na ich przekładanie z kąta w kąt. I najważniejsze – wreszcie się nie wkurzam, że nie mam się w co ubrać.

Ubrania też można mieć ogarnięte odpowiedzialnie i mądrze – tego uczy Joanna, a przy okazji ile ja godzin i nerwów zaoszczędziłam dzięki niej to tylko ja wiem (całe mnóstwo!). Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zmieni się moda po epidemii, albo jakie tkaniny są społecznie odpowiedzialne to koniecznie zapoznaj się z twórczością Joasi.

A jak powstawał mój blog?

Na jednej karcie w przeglądarce miałam otwartą szkołę bloga i Mirek Burnejko mówił mi co mam robić.

Na drugiej zakładce miałam bloga Andrzeja Tucholskiego (pomysłodawcy, organizatora, serca i duszy Share Weeka) i patrzyłam po prostu jak zrobił to on.

A na trzeciej był mój Seal.

I może jest skromnym i małym blogiem, ale jest! I jest taki właśnie dzięki innym autorom, którzy mnie regularnie inspirują nie mając o tym pojęcia. Jeśli sam/a blogujesz, lub znasz inne ciekawe blogi z kategorii każdej (Mydło i Powidło), to napisz o nich w komentarzach lub zastanów się nad wzięciem udziału w Share Weeku – póki czas 😊

Miłego
Madzio

Zdjęcia i blogi
 1. https://trzypoziomy.pl/blog
 2. https://magdalenajaglarz.pl/
 3. http://www.powerofmelody.com/blog/
 4. https://joannaglogaza.com/
 5. https://andrzejtucholski.pl/2020/zgloszenia-otwarte-start-polecen-share-week-2020/
 6. Photo by Monika Grabkowska on Unsplash – powidła
 7. Photo by Chor Tsang on Unsplash – poziomy (więcej niż trzy)
 8. Photo by Sasha Freemind on Unsplash – dziewczyna
 9. Photo by Isaac Ibbott on Unsplash – instrument
 10. Photo by Alyssa Strohmann on Unsplash – ubrania
 11. Photo by Keith Luke on Unsplash – foka
Poka poka!